Služby

ikona Velký výběr palivového dřeva
ikona Štípané dřevo z vlastních lesů
ikona Doprava k zákazníkovi
ikona Dlouholetá historie firmy

Nabízíme palivové dřevo, palivové dříví, krbové dříví a dřevo na topení v lokalitě Jičín a Mladá Boleslav. Štípané palivové dřevo vyrábíme z vlastních lesů v Českém ráji. Štípané palivové dřevo a krbové dříví dovážíme až k domu zákazníka. Využíváme výhodné vzdálenosti pro dopravu palivového dřeva zejména pro oblast Jičínska, Boleslavska a Českého ráje. Štípané palivové dřevo dodáváme v délkách od 20 do 50 cm podle přání zákazníka. V našem sortimentu najdete jak palivové dříví listnaté - bříza, buk, dub, tak dříví jehličnaté – smrk a borovice. Štípané palivové dřevo a krbové dříví je vhodné dřevo na topení do krbových kamen a kotlů centrálního vytápění.

Co nabízíme


Palivové dříví

V naší firmě produkujeme štípané palivové dříví, které je v současné době velmi žádaným artiklem (obnovitelnost tohoto zdroje tepla). Dříví získáváme z vlastních lesů ležících v oblasti Českého ráje. Na přání zákazníků ho dále zpracováváme na délku 20-50 cm a dle domluvy dovážíme až na vybrané místo. Pro dopravu využíváme výhodné vzdálenosti zejména pro oblast Jičínska a Mladoboleslavska.

Krbové dříví

Do krbových kamen a kotlů centrálního vytápění nabízíme krbové dříví, které vyrábíme z kmenů stromů pocházejících z našich lesů z oblasti Českého ráje. I toto dříví dodáváme na přání zákazníka v délce 20-50 cm a dle domluvy dovážíme až do vybrané lokality v oblastech Jičínska, Mladoboleslavska a Českého ráje.

Krbové dřevo

Naše firma nabízí dřevo vhodné do krbových kamen a kotlů centrálního vytápění, přičemž doporučujeme rozlišovat použití tvrdého a měkkého dřeva. Pro topení v krbech, i otevřených, a krbových vložkách je vhodné spalovat převážné tvrdé krbové dřevo (většina listnatých stromů), které by mělo být vyschlé, díky čemuž se docílí ideální výhřevnosti.

Do kotlů a kamen je pak vhodnější použití dřeva měkkého. Zde je nejekonomičtější vytápět dřevem jehličnatých stromů (smrk, borovice, modřín).


Dřevo na topení

Do krbových kamen a kotlů centrálního vytápění vyrábíme v naší firmě také dřevo na topení, které je obvykle různými způsoby znehodnoceno, a proto také nevhodné k dalšímu zpracování. Dřevo na topení je v současné době zahrnováno mezi obnovitelné a ekologické zdroje energie, jako jeden z druhů biomasy.

Doprava

Pro dopravu zákazníkem vybraného dřeva používáme vlastní kontejnery (MAN TGL s kontejnerovou nástavbou) o objemu 6 a 9 prostorových metrů. Dle domluvy dovážíme sortiment až do vybrané lokality v oblastech Jičínska, Mladoboleslavska a Českého ráje.
© 2022 J.M. Schlik s.r.o.